02122749213

بيمارستان شهداء تجريش- ساختمان مركز تحقيقات سرطان پستان پروفسور إسماعيل اكبرى- طبقه چهارم منشى استاد

[ratemypost]
۶ دقیقه
انواع مدل پروتز سینه

انواع مدل پروتز سینه

آنچه می خوانید...

به ‌عنوان یکی از محبوب ترین عمل‌های جراحی پلاستیک، بزرگ‌کردن سینه هر ساله مورد توجه هزاران خانم است. برای انجام این عمل محبوب باید بسیاری از ویژگی های پروتز سینه را در طول مشاوره با جراح پستان تعیین کرد، یکی از این موارد انتخاب مدل یا فرم پروتز سینه است. برای درک بهتر در مورد مدل پروتز گرد و یا اشکی و اینکه کدام نوع برای بدن شما بهتر است، در این مطلب اطلاعاتی در مورد انواع مدل پروتز سینه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تفاوت بین پروتز سینه اشگی و گرد چیست؟

عوامل موثر بر نتایج بزرگ کردن سینه

عوامل زیادی بر ظاهر و شکل نهایی سینه های بزرگ شده تأثیر می گذارند: اندازه اصلی سینه، شکل سینه، ضخامت بافت، کشسانی بافت، تقارن، خطوط دنده ها، سابقه بارداری، سابقه کاهش وزن و غیره. شکل پروتز سینه چه تفاوتی دارد؟ این سوال می تواند برای بسیاری از بیمارانی که پروتز سینه را انجام می دهند، نگران کننده باشد، زیرا آن ها به فکر این هستند که کدام مدل پروتز، گرد یا اشکی برای آن ها مناسب است.

انتخاب شکل و اندازه مناسب پروتز سینه به آناتومی بدن، میزان بافت طبیعی سینه در سینه ها، برآمدگی و پهنای سینه های طبیعی و ظاهری که می خواهید بستگی دارد.

انواع شکل پروتز سینه

بسته به اهداف شما، دو نوع پروتز مختلف وجود دارد که شما و جراحتان می توانید انتخاب کنید. شکل و نوع بدن شما، اندازه طبیعی سینه و آناتومی شما همه فاکتورهایی هستند که باید در انتخاب نوع ایمپلنتی که به بهترین وجه برای بدن شما مناسب است در نظر بگیرید.

هیچ دو سینه شبیه هم نیستند، به همین دلیل است که بزرگ کردن سینه یک روش یکسان نیست. به عنوان مثال، نوع پروتزی که دوست شما انتخاب می کند ممکن است بهترین تعریف برای بدن شما نباشد.

در طول مشاوره، جراح پستان گزینه‌های مختلف را بررسی می‌کند و در مورد ظاهری (از جمله اندازه، حجم، برجستگی و شکل) که می‌خواهید با جراحی به دست آورید، بحث خواهد کرد. انتخاب پروتز مناسب برای ایجاد زیبایی طبیعی ضروری است.

دو شکل اصلی پروتز سینه گرد و اشکی است که به آناتومیک یا کانتور نیز معروف است. هر دو در اندازه‌ها و پروفایل‌های مختلف عرضه می‌شوند. دلایل انتخاب یک شکل پروتز سینه بر دیگری شامل اهداف زیبایی شناختی منحصر به فرد زن، محل برش ترجیحی و قرار دادن پروتز است. آناتومی فردی او  از جمله نوع بدن، عرض جناغ سینه و بافت سینه نیز بر این تصمیم تأثیر می‌گذارد.

انواع شکل پروتز سینه

پروتز سینه گرد

بسیاری از خانم ها پروتز صاف و گرد را به دلیل پری، لیفت و شکاف بین سینه ای بیشتری که به آن ها می دهد ترجیح می دهند. این پروتزها تقریباً همیشه در زیر عضله قرار می‌گیرند که به پری بیشتر در قسمت بالایی سینه و ظاهر طبیعی‌تر کمک می‌کند.

پروتزهای گرد شبیه یک توپ فشرده هستند. آن ها را می توان با سالین یا ژل سیلیکون پر کرد و ظاهری نرم، گرد و متناسب ایجاد کرد. از آنجایی که از نظر ظاهری دایره ای، صاف و یکنواخت هستند، بیماران کمترین تغییر را در برآمدگی بین بالا و پایین پروتز سینه تجربه می کنند. پروتز سینه گرد می تواند انتخاب ایده آلی برای خانم هایی باشد که قطب بالایی یا قسمت بالایی سینه را ترجیح می دهند. علاوه بر این، شکل ظاهری سینه را برجسته می‌کنند و به بسیاری از خانم‌ها نتایج دلخواه را می‌دهند.

پروتز سینه اشکی

بیمارانی که پروتز سینه اشکی را انتخاب می‌کنند، اغلب این کار را انجام می‌دهند زیرا می‌خواهند طبیعی‌ترین ظاهر و احساس را داشته باشند، و بر این باورند که پروتز های گرد مصنوعی به نظر می رسند. پروتز اشکی مانند بسیاری از سینه‌های طبیعی، در بالا نازک‌تر از پایین هستند و به تدریج به سمت پری کامل‌تر و برجسته‌تر زیر نوک پستان متمایل می‌شوند. آن ها را می توان فقط با ژل سیلیکون پر کرد، نه با نمک. این مدل پروتز مناسب کسانی هست که بافت سینه ای زیادی ندارند.

پروتز سینه ای اشکی می تواند یک انتخاب ایده آل برای خانم هایی باشد که می خواهند افتادگی خفیف را اصلاح کنند.

تفاوت بین پروتز سینه اشگی و گرد چیست؟

بسیاری از جراحان پستان و بیماران به طور یکسان تصور می کنند که پروتزهای اشکی، که گاهی آناتومیک شکل نامیده می شوند، طبیعی تر از پروتزهای گرد هستند.

پروتزهای گرد در پروتز اشکی، کمتر دچار چروک می شود و اگر بچرخد یا از موقعیت خود خارج شود، کمتر به چشم می آید و مشکلات کمتری ایجاد می کند. از نظر ایمنی، پروتزهای گرد عوارض کمتری نسبت به پروتزهای اشکی ایجاد کرده اند و معمولا هزینه کمتری دارند. همچنین پروتزهای اشکی فقط با ژل سیلیکون پر می شوند.

البته همانطور که در بالا بیان شد انتخاب شکل پروتز سینه بستگی  به انتخاب، هدف و آناتومی بدن شما دارد.

سوالات متداول

نتیجه

تصمیم گیری در مورد اینکه چه فرم  سینه را قبل از بزرگ کردن سینه انتخاب کنید می تواند دشوار باشد، اما این مقاله این انتخاب را کمی آسان تر می کند. انتخاب یک جراح پستان با نتایج خوب قبل و بعد از عمل پروتز سینه مهمترین قدم اول است. جراح باتجربه به اهداف بیمار گوش می دهد و با در نظر گرفتن آناتومی بدن و ویژگی های گفته شده بهترین مشاوره را به شما ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *