02122749213

بيمارستان شهداء تجريش- ساختمان مركز تحقيقات سرطان پستان پروفسور إسماعيل اكبرى- طبقه چهارم منشى استاد

گروه انجمن جراحان پستان ایران » جراحی های زیبایی » با جراحی انکوپلاستیک بیشتر آشنا شوید
[ratemypost]
۴ دقیقه
آنکوپلاستیک

با جراحی انکوپلاستیک بیشتر آشنا شوید

آنچه می خوانید...

جراحی انکوپلاستیک، برداشتن تومور (لامپکتومی) و بلافاصله بازسازی پستان است. این ادغام تکنیک های جراحی پلاستیک در جراحی سرطان پستان برای حفظ زیبایی بیمار است. از آن جا که لامپکتومی با روش های قدیمی ممکن است ظاهر نامناسبی برای فرد ایجاد کند ، جراحی انکوپلاستی برای بازگرداندن ظاهر و تقارن طبیعی طراحی شده است .در این روش امکان قرینه سازی و جراحی پستان سالم به صورت همزمان وجود دارد. با برنامه ریزی و مشورت با جراح پستان امکان بهترین نتیجه برای فرد مبتلا به سرطان پستان وجود دارد

مزایای انکوپلاستیک

در حالی که مبارزه با سرطان پستان و بازیابی سلامت مهم ترین اولویت شماست، تغییرات در ظاهر شما بعد از جراحی سرطان پستان می تواند تأثیر به سزایی در سلامت عمومی شما داشته باشد. از مزایا و فواید این عمل جراحی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از استرس و هزینه یک روش جراحی دوم جلوگیری می شود.
  • سینه ها بلافاصله پس از جراحی متقارن خواهند بود و مشکلات پستان های بزرگ یا آویزان نیز می توانند همزمان بهبود یابند.
در حالی که مبارزه با سرطان پستان و بازیابی سلامت مهم ترین اولویت شماست، تغییرات در ظاهر شما بعد از جراحی سرطان پستان می تواند تأثیر به سزایی در سلامت عمومی شما داشته باشد.

کاندیدای مناسب انکوپلاستیک

بهترین کاندیدها زنانی هستند که می توانند با روش های محافظت از پستان (لامپکتومی) و کاهش پستان یا لیفت پستان (ماستوپکسی) درمان شوند. این زنان به اندازه کافی بافت پستانی دارند که امکان انجام مجدد کار مناسب را فراهم می کند. تیم جراحی شما تمام خطرات و مزایا را توضیح می دهد و به شما کمک می کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بعد از جراحی چه اقداماتی باید انجام داد؟

دارو

در صورت تجویز، دوره آنتی بیوتیک را کامل کنید. مسکن را فقط طبق دستور مصرف کنید. لطفاً داروهای ضد درد اضافی را در خانه مصرف نکنید، مگر این که دستورالعمل دیگری اعمال شده باشد.

مراقبت از زخم

زخم شما با بخیه های قابل جذب بسته می شود که نیازی به برداشتن آن نیست. پانسمان تا زمانی که با پزشک ملاقات نکردید، در جای خود باقی خواهد ماند. بعد از عمل جراحی، ممکن است یک توده یا برجستگی در پستان احساس کنید. این بخشی از روند بهبودی طبیعی است. اگر زخم شما قرمز شد یا التهاب داشت، لطفاً در اسرع وقت با جراح پستان خود تماس بگیرید.

اطلاعات تکمیلی در رابطه با انکوپلاستیک

طبق نوبت خود با جراح ملاقات کنید. در صورت داشتن هر گونه سؤال، لطفا با جراح خود تماس بگیرید. طبق قانون، شما مجاز به رانندگی در عرض ۲۴ ساعت پس از بیهوشی نیستید. شما باید . بهتر است در زمان جراحی یک همراه داشته باشید

  • فعالیت ها
  • شما باید فعالیت های شدید را به مدت ۲ هفته محدود کنید.
  • حرکات بازو بالای شانه (۹۰ درجه) را به مدت ۲ هفته محدود کنید.
  • در مورد زمان رانندگی با جراح خود مشورت کنید.
  • شما باید ۲ هفته اول پس از جراحی خود از یک سوتین راحت و بدون سیم استفاده کنید.
  • لطفاً به مدت ۳ هفته پس از جراحی شنا نکنید و زخم خود را در آب خیس نکنید.
  • خارش و سوزش پس از عمل

سوزش و خارش بعد از عمل شایع است. سوزش، سوزن سوزن شدن و سایر احساسات می تواند بخشی از بازسازی اعصاب باشد که بخشی طبیعی از بهبود است. پارچه های خنک یا گرم در ناحیه خارش، معمولاً به تسکین پوست تحریک شده شما کمک می کند. بدون اجازه هیچ حرارتی را به یک ناحیه جراحی وارد نکنید. داروی ضد خارش می تواند یک راه حل سریع باشد. اطمینان حاصل کنید که جراح این مورد را تأیید کرده است، به خصوص اگر برش های شما بسته نشده باشد. فشار آرام با انگشتان یا دستان خود روی ناحیه (بدون مالش) می تواند به بهبود احساس خارش داخل آن کمک کند. لطفاً مراقب باشید و در این مورد جراح خود را نیز مطلع کنید. مشخص شده است که یک تی شرت نخی نرم زیر سوتین شما نیز به بهبود خارش کمک می کند. اگر جراح به شما اجازه داد، بدون سوتین باشید، برهنه شوید. گاهی اوقات فقط باز بودن پستان به رفع خارش کمک می کند. به یاد داشته باشید که خارش شدید نشانه واکنش آلرژیک است و باید جدی گرفته شود.

عوارض احتمالی

هر جراحی خطراتی از جمله خونریزی، عفونت و عوارض بیهوشی را در پی دارد، اما موارد نادر است. گاهی اوقات مشخص می شود که نوک پستان و هاله در حین جراحی خون کافی ندارند که معمولاً ناشی از محل تومور است. در چنین مواردی ممکن است پیوند نوک پستان با برداشتن و کاشت مجدد نوک پستان در محل جدید انجام شود. این امر باعث بی حسی نوک پستان و عدم امکان شیردهی می شود. شما و تیم جراحی خود در مورد این احتمال از قبل، بحث و تبادل نظر می کنید تا بتوانید در مورد چگونگی ادامه کار در صورت بروز، تصمیم آگاهانه بگیرید.

https://www.stonypointsc.com/surgery/oncoplastic-surgery-the-procedure

https://www.drerippy.com.au/post-op-instructions.html

https://www.adventisthealth.org/bakersfield/services/cancer-center/breast-center/oncoplastic-surgery/

انجمن پستان

انجمن جراحان پستان

تشکل انجمن فوق تخصص جراحی پستان متشکل از حاذق ترین جراحان می باشد که پس از گذراندن دوره جراحی عمومی و دوره های فلوشیپ در گرایش جراحی پستان موفق به کسب مدرک فوق تخصصی خود شده اند. رشته جراحی پستان متشکل از سه بخش، درمان، جراحی زیبایی و بازسازی پستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *