02122749213

بيمارستان شهداء تجريش- ساختمان مركز تحقيقات سرطان پستان پروفسور إسماعيل اكبرى- طبقه چهارم منشى استاد

[ratemypost]
۵ دقیقه
بهترین سایز پروتز سینه

بهترین سایز پروتز سینه

آنچه می خوانید...

پروتز سینه به عنوان یک عمل زیبایی در طول سال ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است، که یکی از دلایل انجام آن تغییر سایز سینه به اندازه دلخواه می باشد. یکی از مهم ترین تصمیماتی که هنگام بررسی بزرگ کردن سینه گرفته می شود، اندازه، شکل و نوع خود ایمپلنت است. انتخاب بهترین سایز پروتز سینه در طی مشاوره قبل از عمل پروتز سینه و بر اساس درخواست و نظر بیمار و ارزیابی جراح پستان صورت می گیرد. بطور کلی فاکتورهای مهم و اصلی در انتخاب بهترین سایز پروتز سینه وجود دارد که در این مطلب به آن ها می پردازیم.

چطور بهترین سایز پروتز سینه را انتخاب کنیم؟

پروتز سینه چیست؟

این جراحی برای افزایش اندازه سینه است، که شامل قرار دادن ایمپلنت سینه در زیر بافت سینه یا ماهیچه های قفسه سینه است. برای برخی از زنان، بزرگ کردن سینه راهی برای احساس اعتماد به نفس بیشتر است. برای دیگران، این بخشی از بازسازی سینه برای شرایط مختلف انجام می شود مانند:

  • برای تغییر ظاهر سینه ها اگر فکر می کنید کوچک هستند.
  • برای تغییر تقارن سینه ها در صورتی که یکی از آن ها کوچکتر از دیگری باشد.
  • برای کاهش سایز سینه بعد از بارداری یا کاهش وزن شدید
  • برای اصلاح هر گونه مشکل یا ناهمواری در سینه های خود

عوامل موثر در انتخاب سایز پروتز سینه

وقتی نوبت به انتخاب اندازه ایمپلنت ها می رسد، گزینه های زیادی خواهید داشت. با این حال انتخاب سایز بسته به فیزیولوژی منحصر به فرد شما و اهدافی که در ذهن دارید، بستگی دارد. جراح پستان به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدامیک برای نیازهای شما بهترین است.

عوامل موثر در انتخاب سایز پروتز سینه

عواملی که در انتخاب سایز پروتز سینه تاثیر دارند عبارتند از:

تناسب سایز سینه با اندام

بیشتر خانم ها می خواهند سینه های آن ها طبیعی به نظر برسد. باید انتخاب اندازه ای ایمپلنت سینه متناسب با هیکل و اندام شما باشد. یک خانم قد کوتاه و ریزه اندام می تواند با اندازه ایمپلنت کوچکتر به ظاهری کامل و طبیعی نسبت به یک خانم قد بلندتر با هیکل و اندام بزرگتر دست یابد.

انتخاب سایز متناسب با اندام شما همچنین می تواند شما را از درد کمر و شانه های مرتبط با سینه های خیلی بزرگ نجات دهد.

سبک زندگی خود را در نظر بگیرید

علاوه بر نوع بدن و هیکل خود، باید سبک زندگی خود را نیز در نظر بگیرید. به این فکر کنید که چقدر فعال هستید یا ورزش خاصی انجام می دهید. در حالی که ادامه ورزش، دویدن، یا ورزش سنگین با ایمپلنت‌های بزرگ‌تر سینه امکان‌پذیر است، اما ممکن است به آسانی یا راحت‌تر از ایمپلنت‌های کوچک‌تر نباشد.

شما همچنین باید سبک شخصی خود را در پوشیدن لباس در نظر بگیرید. بزرگ کردن سینه بر نحوه پوشیدن لباس های شما مانند مایو تأثیر می گذارد. اگر لباس‌ها یا تاپ‌هایی را ترجیح می‌دهید که برای پر کردن به سینه‌های بزرگ‌تر نیاز دارند، ممکن است با پروتز سینه بزرگ‌تر راحت‌تر باشید.

حجم و اندازه ی اولیه سینه

اگر قصد بزرگ کردن سینه خود را دارید، دو فاکتور مهم برای انتخاب پروتز سینه نیم رخ و حجم پروتز است. یک انتخاب مناسب برای این دو فاکتور، مطابق با انتظارات شما، سایز سینه های شما را بهتر می کند. یعنی اینکه پروتزهای سینه موجود دارای اندازه های مختلفی می باشد باید به گونه ای انتخاب گردد که متناسب با پهنا و قاعده سینه باشد که پزشک با توجه به این فاکتور می تواند جراحی را نیز انجام دهد. در غیر این صورت می تواند ظاهری ناخوشایند را به شما بدهد.

به آینده فکر کنید

بیشتر پروتزهای سینه ۱۰ تا ۲۰ سال قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشند دوام می آورند. هنگام انتخاب اندازه ایمپلنت سینه، به زندگی خود در ۵، ۱۰ یا ۲۰ سال آینده فکر کنید. آیا فکر می کنید ایمپلنت های شما همچنان با سبک زندگی شما مطابقت دارند؟

کیفیت پوست فرد و بافت های اطراف سینه

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب پروتز سینه نقش دارد، کیفیت پوست و بافت های نرم اطراف سینه ی فرد است. در صورتی که پوست فرد شل، ضعیف یا نازک باشد، نباید از ایمپلنت های بزرگ استفاده شود. پوست این افراد به دلیل حاملگی و یا عوامل دیگر ممکن است، آسیب دیده باشد و به همین علت توان تحمل پروتز بزرگتر را نداشته باشد. همچنین افرادی که سینه های بسیار کوچک دارند و پوستشان نیز از نوع محکم و دارای کشتسانی کمی است نباید از سایز پروتز سینه بزرگ استفاده نمایند. زیرا عدم کشسانی زیاد پوست باعث می شود به بافت های اطراف سینه فشار وارد شود.

میزان تحمل بافت‌های اطراف سینه

برای انتخاب سایز پروتز سینه، باید جراح سینه به این نکته توجه کند که بافت‌های اطراف سینه فرد تا چه میزان توان تحمل وزن پروتز را دارد. درصورتی که پس از انجام معاینات، جراح به این نتیجه برسد که بافت‌های سینه از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و توان کافی را ندارد، انتخاب سایز بزرگ پروتز سینه در این فرد امکان پذیر نیست زیرا انجام آن سبب ایجاد نتایج نامطلوب پس از جراحی می گردد.

حجم پروتز درخواستی توسط افراد

مراجعه کنندگان عزیز اغلب سایز پروتز را با حجم پروتز یکسان می‌دانند. فرایند انتخاب سایز بین مراجعه‌کنندگان، حجم پروتزی است که در مقایسه با دیگر مراجعه کنندگان پسندیده‌اند. اما در اصل تعیین بهترین سایز پروتز سینه، تعیین اندازه‌ی قطر و ارتفاع پروتز می باشد.

پهنای سینه یا قاعده‌ی سینه در مرحله ی اول اندازه‌گیری شده و یک ‌سانتی‌متر کمتر یا بیشتر مقدار اندازه‌ی مناسب قطر پروتز است. مثلا اگر فاصله‌ی چین داخلی تا خارجی پستان راست حدود ۱۲ سانتی‌متر باشد، پروتز‌های با قطر ۱۱ تا ۱۳ سانتی‌متر را می‌شود انتخاب کرد. در قدم دوم براساس کیفیت پوست، فاصله‌ی نوک سینه تا چین زیرسینه و ضخامت بافت سینه ارتفاع و حجم پروتز انتخاب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *