02122749213

بيمارستان شهداء تجريش- ساختمان مركز تحقيقات سرطان پستان پروفسور إسماعيل اكبرى- طبقه چهارم منشى استاد

گروه انجمن جراحان پستان ایران » جراحی های زیبایی » هزینه عمل پروتز سینه در سال ۱۴۰۱
[ratemypost]
۷ دقیقه
هزینه عمل پروتز سینه

هزینه عمل پروتز سینه در سال ۱۴۰۱

آنچه می خوانید...

یکی از عمل های زیبایی که در میان بانوان بسیار محبوب و پر طرفدار است، عمل پروتز سینه می باشد که با استفاده از این عمل می توان سینه ها را خوش فرم و زیبا کرد؛ اما یکی از دغدغه های افراد برای انجام این جراحی هزینه عمل پروتز سینه می باشد که عوامل مختلفی در هزینه این جراحی تاثیرگذار می باشد که در این مقاله به طور کامل این موضوع را بررسی خواهیم کرد، تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که باید برای انجام این جراحی و جلوگیری از بروز عوارض و اضافه شدن هزینه های بیشتر به جراحی با تجربه و مهارت بالا مراجعه کنید.

هزینه های مرتبط با این جراحی با توجه به شرایط و همینطور تجربه و مهارت جراح و همینطور هر سال نسبت به سال های دیگر تغییر خواهد کرد، بنابراین در این مقاله شما را با نکات مهم در مورد هزینه عمل پروتز سینه آشنا خواهیم کرد.

پروتز سینه چیست؟

در ابتدا به توضیح مختصری از عمل پروتز سینه خواهمیم پرداخت. این جراحی به منظور خوش فرم کردن سینه ها و همینطور بهبود زیبایی آن ها انجام خواهد شد که از کاربردهای استفاده از این جراحی می توان به ترمیم سینه ها به دلیل تغییرات در سینه ها در اثر تصادف، بیماری های مختلف و افزایش سن، متقارن کردن اندازه سینه ها و افزایش اعتماد به نفس در بانوان اشاره کرد.

هزینه-عمل-پروتز-سینه-در-سال-1401

عوامل موثر در هزینه عمل پروتز سینه

عوامل مختلفی در هزینه عمل پروتز سینه اعم از جنس و نوع پروتز، مهارت و تجربه پزشک، موقعیت مکانی عمل، روش انجام جراحی و میزان و محل برش تاثیرگذار می باشد که در ادامه همه ی این موارد را بررسی خواهیم کرد.

عوامل-موثر-در-هزینه-عمل-پروتز-سینه

جنس و نوع پروتز

پروتزها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها جنس و کیفیت متفاوتی دارد که هر کدام از آن ها قیمت های متفاوتی خواهد داشت. انواع مختلفی از پروتزها شامل پروتزهای سالین و سیلیکونی وجود دارد که باید به این نکته اشاره کرد که پرتزهای سیلیکونی از پروتزهای سالین قیمت بالاتری دارند. بنابراین مقرون به صرفه ترین نوع پروتز، پروتزهای سالین که در واقع پر شده با محلول آب نمک می باشد، محسوب خواهند شد.

مهارت و تجربه پزشک

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه عمل پروتز سینه، مهارت و تجربه پزشک می باشد که به طور معمول پزشکان و جراحان حرفه ای و با تجربه دستمزد بالاتری خواهند داشت. اما باید افراد برای انجام این جراحی برای به دست آوردن نتیجه خوب و ماندگار و همینطور به دور از عوارض پروتز سینه به جراحی با تجربه مراجعه کنند و در این مورد؛ انتخاب یک پزشک متخصص را به هزینه آن در اولویت قرار دهند.

موقعیت مکانی

هزینه عمل پروتز سینه در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد، به طور معمول هزینه این جراحی در کلان شهر ها به دلیل بالاتر بودن و گران تر بودن هزینه های زندگی در این شهرها بسیار بالاتر از شهرستان ها خواهد بود.

روش انجام جراحی و میزان و محل برش ها

این جراحی را می توان با استفاده از روش های مختلفی که در هر کدام از آن ها محل ایجاد برش و مقدار برش متفاوت می باشد انجام داد که هر کدام از این روش ها، هزینه ی متفاوتی را دارند. در واقع می توان گفت که برش ها را می توان هم در چین زیر سینه، هم اطراف هاله و هم دور نوک سینه و زیر بغل ایجاد کرد و باید به این نکته اشاره کرد که هرچه روش جراحی سخت تر باشد، هزینه ی آن بیشتر خواهد بود.

انجام عمل های هم زمان با این جراحی

برخی از افراد همراه و هم زمان با این عمل خواهان انجام عمل های دیگری نظیر لیفت سینه نیز می باشند که جراح در این صورت این دو عمل را هم زمان با هم انجام خواهند داد در نتیجه هزینه این عمل نیز به عمل پروتز اضافه شده و هزینه بالاتر خواهد رفت.

هزینه های جانبی

هزینه های جانبی عمل پروتز سینه شامل هزینه بیهوشی، هزینه های اتاق عمل، وسایل و ابزار استفاده شده در این جراحی، داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص بعد از عمل نیز به هزینه کل عمل اضافه خواهد شد.

نکته: با توجه به مواردی که در بالا بررسی کردیم متوجه شدیم که هزینه عمل پروتز سینه با توجه به عوامل مختلف در افراد مختلف، متفاوت می باشد، بنابراین برای اطلاع از هزینه دقیق این جراحی با شماره تماس های داخل سایت انجمن جراحان پستان تماس بگیرید.

هزینه عمل پروتز سینه با بیمه

یکی از مسائلی که افراد در مورد هزینه عمل پروتز سینه پیگیر آن هستند، این است که آیا هزینه عمل پروتز سینه تحت پوشش بیمه و بیمه تکمیلی قرار می گیرد؟ در جواب این سوال باید گفت که خیر، به دلیل اینکه این جراحی جزو جراحی های زیبایی شناخته می شود بیمه هزینه آن را تقبل نخواهد کرد بنابراین افراد باید به صورت آزاد هزینه های آن را پرداخت کنند.

سخن پایانی

با ارائه این مقاله سعی بر آن داشتیم که شما را با تمام عوامل موثر در هزینه عمل پرئتز سینه آشنا کرده تا با آگاهی کامل در مورد هزینه ها برای انجام این عمل اقدام کنید، این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است و در صورت رعایت نکردن مراقبت های بعد از پروتز سینه و همینطور مراجعه نکردن به جراحی با تجربه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد، بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که باید انتخاب یک جراح حرفه ای را بر هزینه ها در اولویت قرار دهید. سایت انجمن جراحان پستان دارای پزشکان و جراحان با مهارت و با تجربه ای می باشد بنابراین می توانید از طریق آن پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *