02122749213

بيمارستان شهداء تجريش- ساختمان مركز تحقيقات سرطان پستان پروفسور إسماعيل اكبرى- طبقه چهارم منشى استاد

[ratemypost]
۶ دقیقه
پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی

آنچه می خوانید...

پروتز سینه یا جراحی ایمپلنت سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین خانم ها است، که می تواند جنبه زیبایی و درمانی نیز داشته باشد. این عمل سینه ممکن است گزینه مناسبی برای کمک به افزایش اعتماد به نفس خانم ها باشد. در عمل پروتز سینه یکی از مهمترین تصمیمات انتخاب شکل پروتز سینه است. عواملی مانند دید زیبایی شناختی شما برای بدن، محل قرارگیری پروتز و محل ایده آل برش شما به تعیین نوع پروتز کمک می کند در این مطلب سعی داریم در مورد پروتز سینه اشکی، که یکی از انواع پروتز سینه می باشد با شما صحبت کنیم.

پروتز سینه اشکی چیست؟

پروتز سینه اشکی چیست؟

پروتز سینه مدل اشکی به دلیل این که به فرم طبیعی سینه نزدیک تر می باشد، خواهان زیادتری دارد. عموما جراحان پستان تاکید دارند که پیش از انجام جراحی پروتز سینه حتما باید یک جلسه مشاوره انجام گردد. در طی این جلسه مشاوره نوع پروتز سینه (اشکی و گرد) نیز مشخص می شود.

این نوع پروتز شکل سینه ای را ایجاد می کنند، که در بالا باریک تر و در پایین سینه پرتر است. بسیاری بر این باورند که این شکل پروتز شکل طبیعی تر ایجاد می کنند، معمولا مناسب بانوانی است که بافت سینه آن ها بسیار کم بوده و تقریبا سینه آن ها تخت و صاف می باشد.

بیمارانی که ایمپلنت قطره ای (اشکی) شکل را انتخاب می کنند معمولاً به دنبال بازگرداندن حجم از دست رفته به دلیل شیردهی و یا کاهش وزن هستند. پروتزهای قطره ای یا اشکی باید طوری جایگزین شود، که حرکت نکند یا از جای خود نمی لغزد.

مزایا و معایب پروتز سینه اشکی

بهترین کاندیدای پروتز سینه اشکی چه کسانی هستند؟

معیارهای زیر ممکن است شما را به یک کاندید عالی برای پروتز سینه اشکی تبدیل کند:

  • بالای سن ۲۲ سال
  • تیپ بدنی ریزه اندام
  • داشتن سلامت کامل
  • افتادگی عمده بافت سینه
  • حداقل بافت سینه
  • فاصله کمی بین چین سینه و آرئول
  • سینه های پهن

 مدل اشکی بیشتر برای بازسازی سینه (بعد از ماستکتومی) استفاده می شود، زیرا اغلب پس از جراحی هیچ بافت سینه ای باقی نمی ماند.

شما نتایج ظریفی می خواهید، برای دستیابی به بهترین نتایج، انتخاب یک جراح پستان بسیار ماهر ضروری است.

مزایا و معایب پروتز سینه اشکی

خانم هایی که این نوع پروتز را انتخاب می کنند، اغلب این تصمیم را می گیرند، زیرا احساس می کنند که سینه هایشان طبیعی تر به نظر می رسد. در حالی که پروتز اشکی ممکن است به اندازه ایمپلنت های گرد در زمانی که یک زن دراز کشیده است، طبیعی به نظر نرسد.

یکی از مزیت‌های این پروتز این است که سینه‌های فوق‌العاده‌ای را به زنان می‌دهند، که مد روز است.

با این حال، در حالی که پروتز اشکی ظاهری یکسان ندارد و دارای شیب می باشد، این شکل می تواند خطر چرخش پروتز را افزایش دهد. اگر پروتز اشکی بچرخد، شکل و ظاهر سینه تغییر می کند و نیاز به اصلاح دارد.

هنگامی که یک پروتز گرد می چرخد، به دلیل شکل متقارن آن نیازی به اصلاح ندارد. سایر معایب پروتز مدل اشکی این است که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، نیاز به برش بزرگتر داشته باشند و زمان بهبودی طولانی‌تری داشته باشند.

پروتزهای سینه مدل اشکی از چی ساخته شده اند؟

این نوع پروتز اولین بار در سال ۲۰۱۲ در ایالات متحده ظاهر شد و محبوبیت فزاینده ای پیدا کرد. در حالی که پروتزهای گرد را می توان با سیلیکون یا مواد نمکی پر کرد، پروتزهای اشکی دارای پوسته سیلیکونی هستند و فقط با ژل سیلیکون پر می شوند.

اکثر مردم ادعا می کنند که پروتزهای سیلیکونی طبیعی ترین احساس و ظاهر را دارند که به پروتزهای سیلیکونی برتری جزئی نسبت به پروتزهای سالین می دهد.

با این حال، برای جراحی پروتز سینه با مدل اشکی، بیمار باید ۲۲ سال سن داشته باشد. اگر کمتر از ۲۲ سال سن دارید، کاندیدای بهتری برای پروتز گرد سالین خواهید بود.

عمل پروتز سینه اشکی چگونه انجام می شود؟

نوع و جنس پروتز سینه اشکی بر اساس بافت سینه و پهنای سینه نیز انتخاب می شود. در هنگام عمل پروتز سینه مدل اشکی جراح سینه در نواحی زیربغل، اطراف نوک پستان و چین زیر سینه چند برش ایجاد نموده و پروتز را در جای مناسب قرار می دهد. پروتز سینه مدل اشکی به گونه ای باید در سینه ها قرار گیرد که با گذشت زمان جا به جا نشود و در جای خود ثابت بماند. بعد از جایگذاری پروتز در سینه جراح پستان محل برش ها را بخیه زده و عمل به پایان می رسد.

زمان جراحی پروتز سینه اشکی به طور میانگین یک یا دو ساعت طول می کشد. بعد از گذشت چند روز از جراحی می توانید پانسمان ها را باز کرده و نتیجه را ببینید. البته این مرحله حتما باید تحت نظر و صلاحدید جراح انجام شود.

کدام شکل پروتز سینه بهتر است؟

هیچ مطالعه ای وجود ندارد که برتری پروتز گرد را نسبت به پروتز اشکی (یا برعکس) را تایید کند. از نظر روش‌های زیبایی سینه، جراحان پستان با توجه به معاینه و شرایط سینه و همچنین نظر شخصی فرد شکل پروتز سینه را انتخاب می کنند.

سوالات متداول

کلام آخر

در پایان، بهترین پروتز برای هر بیمار به نیازها و اهداف خاص آن ها از نظر نتیجه نهایی مطلوب بستگی دارد. بهترین راه برای تعیین اینکه کدام نوع پروتز برای شما مناسب است این است که در مورد نتیجه دلخواه و سوالات خود با جراح پستان صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *